Kokybiška personalo paieška ir atranka – tiesiausias kelias Jūsų įmonės sėkmės link

Su personalo paieška ir atranka susijusios paslaugos tampa vis populiaresnės, nes darbo rinka Lietuvoje labai intensyvi, o įmonės pačios ne visada gali šiam tikslui skirti laiko ir žmogiškųjų resursų. Kartu, vis daugiau įmonių supranta, jog nekokybiška ir skubota naujo personalo atranka kainuoja labai brangiai – tiek laiko, tiek pinigine prasme. Tai ypač aktualu žinant, jog Lietuvoje nedarbo lygis yra gana žemas ir vis daugiau darbdavių patiria sunkumų ieškodami gero darbuotojo, nepriklausomai nuo jo kvalifikacijos lygio.

Todėl kokybiškos personalo atrankos agentūros paslaugos tokiais atvejais yra tiesiog būtinos. Tinkamai parinkti nauji darbuotojai leidžia įmonės veiklai vykti be trikdžių ir greitai pasiekti norimus rezultatus, sustiprinti visą komandą, išvengti papildomų darbuotojų mokymo išlaidų ir puoselėti stiprų darbdavio prekės ženklą.

Kaip profesionali ir strategiškai mąstanti personalo atrankos agentūra, mes esame pasirengę padėti Jums visais talentų atrankos klausimais – nesvarbu, ar ieškote vos vieno darbuotojo, ar visos komandos. Paprastai klientams pasiūlome 3-4 geriausius, profesinėmis ir asmeninėmis savybėmis tinkančius bei labiausiai motyvuotus kandidatus, iš kurių jie gali rinktis tinkamiausią paskirtai pozicijai užimti. Svarbu pabrėžti, jog klientams garantuojame paiešką tęsti tol, kol rasime jų poreikius tenkinančius kandidatus.

Mūsų vykdoma personalo paieška ir atranka yra tęstinis procesas, išskirstytas į kelis etapus:

 • Nustatome atrankos reikalavimus.
  • Kartu su Klientu sukuriame išsamų darbo vietos aprašymą, kuriame susideriname reikalavimus, keliamus Kandidato išsilavinimui, profesinei patirčiai, įgūdžiams bei asmeninėms savybėms.
 • Suformuojame darbo vertės pasiūlymą.
  • Susipažįstame su Kliento įmone kaip darbdaviu, išskiriame patrauklumą lemiančius veiksnius ir suformuojame darbo vertės pasiūlymą potencialiems Kandidatams pritraukti.
 • Atliekame Kandidatų paiešką ir pritraukimą.
  • Personalo paieška prasideda nuo plataus Amston Kandidatų šaltinių tinklo peržiūros. Atsižvelgdami į Kliento poreikius ir suteiktą informaciją, išnagrinėjame Amston kontaktų duomenų bazę, portalų, socialinių tinklų ir rekomendacijų pagrindu gautus kontaktus, siekdami pritraukti ir Kandidatus, kurie aktyviai neplanuoja karjeros pokyčių. Esant poreikiui sukuriame ir išplatiname darbuotojo paieškos skelbimą.
 • Susitinkame su Kandidatais.
  • Personalo atranka reikalauja atidumo. Su reikalavimus atitinkančiais Kandidatais pravedame pokalbius siekdami išsamiau įvertinti ir pagrįsti tinkamumą pagal patirtį, įgūdžius ir žinias.
 • Pateikiame praktines užduotis ir surenkame rekomendacijas.
  • Esant Kliento pageidavimui, pateikiame individualiai sukurtas praktines užduotis, siekiant patikrinti pozicijai reikalingus įgūdžius. Gavus Kandidato sutikimą, surenkame rekomendacijas iš buvusių darbdavių.
 • Pristatome tinkamiausius Kandidatus.
  • Pateikiame išvadas apie 3-5 tinkamiausių Kandidatų profesinius gebėjimus ir darbui svarbias savybes. Organizuojame tinkamiausių Kandidatų pristatymą ir, Klientui pageidaujant, dalyvaujame derybose dėl darbo sąlygų įdarbinimo procese.

Darbuotojų vertinimas vyksta susitikimo metu klausimų, pavyzdinių situacijų, bei psichologinių testų pagalba. Visos personalo paieškos ir atrankos metu garantuojame visišką konfidencialumą ir aukščiausią verslo etiką, todėl mumis pasitiki tiek klientai, tiek karjeros perspektyvų ieškantys profesionalai.

Kokia garantija, kad mūsų atrinktas darbuotojas dirbs Jūsų įmonėje?

Jums pateikiame galutinį kandidatų sąrašą, kuriame minimi jau tik tie kandidatai, kurie susipažino su Jūsų darboviete ir yra motyvuoti dirbti Jums. Kartu, savo kandidatams mes suteikiame 3-6 mėnesių kokybės garantiją – jei per tą laiką darbuotojas savo noru išeis iš Jūsų įmonės ar pasirodys netinkamas, mes nemokamai atrinksime Jums kitą atitinkamai motyvuotą ir tinkamą kandidatą.

Jūsų patogumui, galime suteikti ir laikinojo įdarbinimo paslaugą. Taip Jūs turėsite galimybę įsitikinti, kad darbuotojas turi motyvacijos dirbti. Taip pat galime suteikti darbdavio įvaizdžio gerinimo ar personalo atrankos vertinimo mokymus.

Personalo paieška ir atranka įmonės viduje: klaidos ir jų kainos

Siekdami taupyti sąnaudas, kai kurie vadovai personalo paieškos įmones pasitelkia tik ieškodami kandidatų į vadovaujančias pozicijas. Tokį elgesį sąlygoja mąstymas, esą vadovo pasirinkimas yra svarbesnis už žemesnių kvalifikacijų darbuotojo. Tačiau personalo atrankos įmonės paslaugos yra reikalingos ir specialistų paieškai ir atrankai – pirmiausia jau vien todėl, jog jos taupo darbdavio kaštus.

Įmonės viduje organizuojama personalo atranka visada turi tiek tiesioginių, tiek netiesioginių kaštų. Pirmiausia būtina nuspręsti, kokiu būdu vykdoma personalo atranka. Jei skelbsite viešą atranką internete ar spaudoje, Jums kainuos skelbimą patalpinti ir viešinti – šias sąnaudas suskaičiuoti gana paprasta. Kitos išlaidos – sugaištas laikas: kiek kainuos peržiūrėti gautus gyvenimo aprašymus, kviesti kandidatus į pokalbius, siųsti priminimus dėl atvykimo laiko, kalbėtis su kandidatais ir t. t. Tokios sąnaudos apskaičiuojamos, įvertinant pokalbyje dalyvaujančių darbuotojų vidutinę valandos darbo užmokesčio sumą ir padauginant ją iš pokalbių skaičiaus. Gautas pokalbių sąnaudas sudedame su skelbimo apie darbo vietą išlaidomis, pozicijos viešinimo sąnaudomis ir nedarbingumo sąnaudomis, t. y. kiek įmonė praranda pajamų neturėdama naujo darbuotojo. Gautas skaičius dažnai parodo, kad ne tik vadovų, bet ir žemesniųjų pozicijų darbuotojų vertingiau ieškoti su personalo atrankos įmonės pagalba nei atrankas rengti patiems, savo jėgomis.

Tampa akivaizdu, jog personalo paieška ir atranka reikalauja daug laiko ir pinigų – todėl ją verta patikėti šios srities žinovams. Tai leis Jums rasti kvalifikuotą darbuotoją, vadovą ar net visą komandą nepertraukiant įmonės veiklos ir su mažiausiomis išlaidomis. Specialistai vienbalsiai tvirtina, kad atsižvelgiant į laiko ir finansines sąnaudas, ieškoti ir atrinkti darbuotojus į laisvas darbo vietas pačioms įmonėms tampa nuostolinga, todėl jos vis dažniau kviečiasi į pagalbą personalo atrankos agentūras.

Amston personalo atrankos įmonės Vilniuje ir Kaune yra pasirengusios padėti visais su talentų valdymu susijusiais klausimais. Jei tokių turite – susisiekite su mumis telefonu +370 (655) 92153 ar el. paštu info@amston.lt arba atvykite į mūsų biurą adresu Gedimino pr. 45-3 (Vilniuje) ir Karaliaus Mindaugo pr. 37 (Kaune). Mes atsakysime į visus Jums rūpimus klausimus, pakonsultuosime ir padėsime vykdant Jūsų įmonės personalo paiešką ir atranką.

Siųsti CV