Kaip susirasti darbą, tenkinantį Jūsų lūkesčius?

 

  1. Nuoširdžiai sau įvardinti, koks darbas Jus džiugina.

Nekopijuokite kitų – Jūs vienintelis geriausiai žinote, kas Jums įdomu, kur gebate realizuoti savo talentus ir pasiekti geriausių rezultatų.

Jeigu esate dirbęs ne vienoje srityje, reikėtų apsispręsti, kuri kryptis Jums patinka labiausiai kur jaučiatės lyg žuvis vandenyje. Jei esate vienos srities specialistas, puikiai išmanantis savo darbą, bet jis Jūsų nei kiek nedžiugina – ieškokite priežasčių ir jas pašalinkite, arba keiskite ją į specialybę, apie kurią svajojote nuo vaikystės.

Svajonių darbas daug kam asocijuojasi su kažkuo nerealiu ir labai sunkiai įgyvendinamu. Tai – netiesa. Svajonę galima įgyvendinti pavertus ją aiškiu tikslu. Tad rečiau kamuokite save klausimu kaip rasti darbą. Verčiau susidėliokite tikslus, prioritetus bei gabumus – tai padės objektyviai vertinti situaciją.

 

  1. Detalizuokite sau ką mokate ir suprantate geriausiai.

Ieškantiems darbo rekomenduojame sėsti prie tuščio lapo ir išvardinti:

  • Kokias užduotis atliekate lengviausiai ir kodėl;
  • Kokios asmeninės savybės Jums padeda ir kurios trukdo;
  • Ar Jums patogiau dirbti komandoje ar vienam;
  • Kokia patirtis padeda, o kuri nenaudinga?

 

Detaliai apsibrėžkite kompetencijos ribas ir apsvarstykite, ar to pakanka svajonių darbui. Gal trūksta žinių, kurias lengvai galite papildyti seminaruose? Galbūt galėtumėte laisvu laiku savanoriauti, kad papildytumėte savo portfolio ir įgūdžius? Paieškokite tinkamų sprendimų ir kelių, vedančių į priekį.

Gerai suvokdami savo stiprybes bei silpnybes, galėsite lengvai atskirti, kuris pasiūlymas Jums tinkamas, tad visas darbo paieškos procesas vyks ramiau ir sklandžiau. Atkris daugybė dvejonių, kurios kelia vidinį nerimą ir „pakiša koją“ lemiamais momentais.

 

  1. Ar atitinkate darbdavio reikalavimus?

Turėdami savo galimybių sąrašą ir aiškius lūkesčius, išnagrinėkite darbdavio reikalavimus bei palyginkite su tuo, ką turite. Jei trūksta tik specifinių ir ne esminių įgūdžių, parodę nusiteikimą tobulėti nesunkiai įtikinsite darbdavį, jog esate būtent tas specialistas, kurio reikia įmonei.

Ieškantiems darbo patariame peržiūrėti kuo daugiau panašių skelbimų norimai pozicijai užimti. Taip lengviau suvoksite, kokios kandidatų savybės darbdaviams svarbiausios, o kurios tėra antraeilės. Kartu, tai padės suvokti ir išgryninti savo išskirtinumus – galbūt rinkoje vyraujantis supratimas apie neatskleidžia tam tikrų svarbių Jūsų profesijos aspektų? Paminėkite juos prisistatydami ir argumentuokite savo privalumus.

Jeigu darbdavio reikalavimai ir pasiūlymai neatitinka Jūsų kompetencijos bei lūkesčių, nenusiminkite. Tiesiog galbūt tai ne Jūsų vieta ir Jums verta toliau ieškoti tikrojo svajonių darbo. Pasverkite pliusus ir minusus. Juk nei darbdavys, nei Jūs nenorite laikino bei nemalonaus bendradarbiavimo.

Vadovai visuomet ieško darbuotojų, kurių akyse jau pirmo pokalbio metu įžvelgia aistrą savo profesijai, tad, jeigu siūloma darbo vieta jums to nesuteikia, neapgaudinėkite nei savęs, nei kitų.

 

  1. CV ir motyvacinis laiškas – nebūkite nuobodūs.

Suprantame, kad ne visi turi talentą originaliai prisistatyti, tad jei Jūsų mūza su Jumis kalba tik skaičiukais, formulėmis ir algoritmais, patikėkite šį darbą kitiems. Tačiau prisiminkite, jog Jūsų gyvenimo aprašymas turi būti autentiškas ir pristatyti tikrąsias Jūsų galimybes, antraip jis liks tik muilo burbulu.

CV išvardinkite tai, kas yra svarbu būtent tai pozicijai, į kurią kandidatuojate. Neišsiplėskite. Formuluokite ir dėstykite nuosekliai, logiškai bei suprantamai.

Motyvacinis laiškas negali būti kopijuotas ir nuobodus. Reikėtų „pagauti“ skaitančiojo dėmesį jau pačiu pirmu sakiniu ir išlaikyti iki paskutiniojo. Tai nelengva, tačiau tikrai įmanoma užduotis – svarbiausia išlikti nuoširdžiam ir neapsimesti tuo, kuo nesate.

 

  1. Slaptasis ingredientas – vizualizacija.

Ieškantiems darbo po kelių nenusisekusių pirminių pokalbių, neretai nusvyra rankos ir susiformuoja įvairios baimės, kurios blokuoja kelią į sėkmę.

Galbūt esate girdėję apie vizualizaciją, kuri jau senokai naudojama sporte bei kitose srityse? Juk nepastatysite namo, jei nematote jo savo mintyse. Taip ir planuodami ateitį, turite aiškiai matyti bei jausti, ko norite.

Atlikę aptartas užduotis, vizualizuokite, kaip gaunate teigiamą atsakymą ir džiuginantį pasiūlymą. Jauskite, jog tai tikra ir priimkite savo norus. Leiskite jiems realizuotis pačiu geriausiu būdu, apie kurį galbūt Jūs net nepagalvojote.

 

  1. Atėjau, prisistačiau, nugalėjau.

Tai gali būti taip paprasta, kuomet neabejosite savimi ir bendrausite nuoširdžiai, nepervertindami savo galimybių, bei nekeiksnosite buvusių darbdavių. Reikėtų suprasti ir atskirti asmeninę poziciją kuomet esate „pasikėlę“ ir kada natūraliai jaučiate savo vertę. Darbdavys lengvai pajus agresyvią Jūsų poziciją ir norės pasipriešinti – juk kompanijos ieško darbuotojų, kurie, jų akimis, kartu būtų ir malonūs komandos nariai.

Ieškantiems darbo svarbu prisiminti, jog kelias į svajonių profesiją neįmanomas be savęs pažinimo. Tik aiškiai suvokdami savo galimybes ir vertę galėsite be didelės baimės prisistatyti bei sužavėti darbdavius.

 

Jei nusprendėte, koks darbas atitinka Jūsų svajonės kriterijus, atsiųskite savo CV ir/ar susisiekite su mumis: tel. +370 (655) 92153 ar el. paštu info@amston.lt

Siųsti CV