Kiekviena strategiškai mąstanti įmonė nuolat skiria daug pastangų siekdama, kad jos darbuotojai būtų kuo profesionalesni. Tam būtina aiški sistema, pagal kurią galima matuoti darbuotojų tobulėjimą – kitaip sakant, tam būtinas efektyvus ir apgalvotas darbuotojų vertinimas. Atsižvelgdama į tokį poreikį, Amston savo klientams siūlo subalansuotą darbuotojų vertinimų paslaugų paketą.

Kodėl reikalingas darbuotojų vertinimas?

Lietuvos darbo rinkoje, kaip ir globaliose darbo rinkose, šiuo metu vyksta fundamentalūs pokyčiai. Sparčiai besivystančios naujausios technologijos keičia darbo pobūdį, naikina ir kuria tam tikrų darbuotojų, kompetencijų ir įgūdžių poreikį bei reikalauja nuolatinio darbdavių ir darbuotojų adaptavimosi. Tokiame kontekste tampa itin svarbu užtikrinti tinkamą personalo ir kandidatų kompetencijų lygį ir nuolatinį jų tobulėjimą. Tai ypač svarbu ekonomikos srityse, kurios šiandien Lietuvoje kuria aukščiausią pridėtinę vertę – IT, prekybos, finansų ir gamybos sektoriuose.

Būtent šiuo tikslu įmonėms reikalingas efektyvus darbuotojų vertinimas, leidžiantis nustatyti esamo personalo ir galimų kandidatų kompetencijų lygį ir išgryninti sritis, kuriose būtina siekti darbuotojų tobulėjimo.

Darbuotojų vertinimo kriterijai: į kokias darbuotojų savybes reikia atsižvelgti?

Prieš suteikdami darbuotojų vertinimo paslaugą, mes pirmiausia pasikalbame su klientu ir išsiaiškiname konkrečius jo lūkesčius. Darbuotojų vertinimo paslauga teikiama siekiant įvertinti Kandidatų tinkamumą naujai pozicijai ir nustatyti personalo poreikį mokytis, gilinti žinias ir įgūdžius pasirinktoje srityje. Esame sertifikuoti taikyti testavimo metodikas, tinkamas Lietuvos darbo rinkoje. Pasitelkę testavimo įrankius, galime padėti įvertinti darbuotojų:

 • Verbalinius ir matematinius gebėjimus
 • Organizacinius įgūdžius
 • Loginį ir analitinį mąstymą
 • Kruopštumą ir atidumą
 • Pardavimo ir derybų įgūdžius
 • Darbo komandoje vaidmenis
 • Asmenines savybes ir aplinkos suderinamumą
 • Vadovavimo įgūdžius
 • Atsparumą stresui
 • Ir kt.

 

Kaip vyksta darbuotojų vertinimas įmonėje?

Darbuotojų vertinimo kriterijai yra gana subtilūs – jiems reikia išankstinių žinių, nes kiekvieno kliento poreikiai skiriasi. Mūsų įmonėje atliekamas darbuotojų vertinimas atliekamas patyrusių specialistų, kurių dauguma turi ir psichologijos kompetencijas. Kadangi darbuotojų vertinimo kriterijai gali būti labai skirtingi, mūsų specialistai juos individualiai aptaria su kiekvienu klientu.

Darbuotojų vertinimas vyksta šiais etapais:

 • individualios konsultacijos su klientu: įvertinamas konkrečių kompetencijų ir įgūdžių poreikis kandidatams, mokymosi ir tobulėjimo poreikis komandos nariams
 • namų užduotys kandidatams: bendrų ar specifinių gabumų testai, tiksliniai klausimai kandidatams, modeliuojamos įvairios darbinės situacijos, siekiant išsiaiškinti galimą jų elgesį ir požiūrį darbovietėje

Atlikę kandidatų vertinimą, mes susiauriname tinkamų kandidatų sąrašą ir paprastai paliekame Jums rinktis iš 3-4 kandidatų, kurie tinkami dirbti būtent Jūsų įmonėje ir kurie geriausiai atitinka visas Jūsų pageidaujamas darbuotojo savybes.

Darbuotojų vertinimas ir puiki kandidato patirtis 

Nors įvairūs kompetencijų testai kandidatams gali kelti stresą, mūsų teikiamos darbuotojų vertinimo paslaugos pritaikytos užtikrinti puikią kandidato patirtį. Mes garantuojame kokybišką ir naudingą grįžtamąjį ryšį kandidatams ir sudarome galimybes parodyti jiems visas savo profesines stiprybes. Būtent šie atrankų proceso aspektai – grįžtamasis ryšys ir galimybė būti išgirstam – yra laikomi vienais svarbiausių geros kandidato patirties garantų Europoje.

Siekdami užtikrinti gerą kandidatų patirtį, dirbame tiek kandidatui, tiek Jums. Įmonė, kuri atrankų metu kandidatams suteikia gerą patirtį, rinkoje yra suprantama kaip patrauklus ir modernus darbdavys. Tokia reputacija įmonei iškart kuria konkrečią vertę:

 • Gera kandidato patirtis leidžia išsiskirti iš konkurentų ir padidinti sėkmingo samdymo galimybę
 • Gera kandidato patirtis formuoja gerą Jūsų įmonės, kaip darbdavio, įvaizdį
 • Gera kandidato patirtis padidina tikimybę, jog kandidatas pradės vartoti Jūsų įmonės teikiamas prekes ar paslaugas. Atvirkščiai, bloga patirtis gali paskatinti kandidatą rinktis Jūsų konkurento prekes ar paslaugas
 • Gera kandidato patirtis gali tapti organiška reklama Jūsų įmonei. Šiuolaikiniai kandidatai noriai ir aktyviai dalinasi savo įspūdžiais ir patirtimi socialiniuose tinkluose – jei Jūsų įmonė kandidatui paliks tikrai gerą įspūdį, apie tai sužinos nemažai kitų profesionalų ir galimų kandidatų.

Ar darbuotojų vertinimo kriterijai analizuojami ir atsižvelgiant į darbo patirtį užsienyje?

Šiuo metu Lietuvoje pastebime tendenciją, kad užsienyje gyvenantys asmenys, turintys aukštas darbo kvalifikacijas, po truputį sugrįžta į gimtinę. Užsienyje įgyta darbo patirtis dažnai yra nepaprastai naudinga – į ją atsižvelgia kone kiekvienas profesionalus įmonės vadovas. Žinant, kad tarptautinė patirtis yra vienas iš svarbiausių darbuotojų vertinimo kriterijų, todėl kiekvienas kandidatas būtinai turėtų paminėti tokią informaciją savo gyvenimo aprašyme.

 

Jei kyla klausimų kaip tikslingai atlikti darbuotojų vertinimą, susisiekite su mumis: tel. +370 (655) 92153 ar el. paštu info@amston.lt