Darbuotojų vertinimas. Kaip nėra vienodų pirštų atspaudų, taip nėra ir vienodų gyvenimo aprašymų, todėl, ieškodami darbo, užuot kreipęsi į specialistą, CV turėtumėte parašyti patys. Taip pataria darbdavio įvaizdžio ekspertė Inesa Daugintaitė. Tačiau, anot specialistės, CV nereikėtų siųsti vos tik pamačius skelbimą – prieš tai pasidomėkite darbdaviu ir paskambinkite nurodytu kontaktiniu telefonu. Ir dar vienas patarimas – neignoruokite neišsiskiriančių, standartinių darbo skelbimų, nes, pasirinkdami ką nors išskirtinio, galite ir prašauti.

„Lietuviai priskiriami prie uždaresnio būdo žmonių, todėl darbuotojų vertinimas ir darbo paieška turėtų vykti taip: tiek darbdaviui reikėtų pasigilinti ir neatmesti CV, kurie yra standartiniai, tiek darbuotojams nereikėtų atmesti skelbimų, kurie yra standartiniai“, – teigia I. Daugintaitė.

Portalo CVbankas.lt anksčiau atlikta apklausa parodė, kad darbo geriausia ieškoti per pažįstamus ir giminaičius. Tai esą lengviausias būdas įsidarbinti, o neretai, atvykus į pokalbį, net nereikia stengtis. I. Daugintaitė sako, kad iš tiesų Lietuva vis dar yra pažįstamų ir artimųjų kraštas, ir daugelis sandorių vyksta per rekomendacijas. „Bet […] darbuotojų vertinimas vyksta vertinant tikrąsias žinias ir kompetencijas“, – įsitikinusi specialistė.

Ar visiems, ieškantiems darbo, būtina mokėti parašyti gyvenimo aprašymą, ar tai – nėra būtina?

CV yra tarsi piršto atspaudas. Vienodų CV nėra, kaip ir nėra vienodų pirštų atspaudų. Galima samdyti specialistą, kad šis parašytų CV, pakonsultuotų, bet aš rekomenduočiau parašyti jį patiems, o tik po to duoti peržiūrėti keliems autoritetingiems ar artimiems žmonėms. CV vis dėlto reikėtų rašyti patiems.

Sakoma, kad rasti darbą nėra taip sudėtinga, darbo vietų netrūksta, bet žmonės nemoka savęs pateikti darbdaviui, ypač, jei tai yra jaunas žmogus. Kartais būna dešimt ar dar penkiolika tokių pačių kaip tu. Kaip išsiskirti, kad darbdavys, perskaitęs CV, pakviestų pokalbiui?

Manau, kad yra skirtingų darbdavių ir skirtingų darbuotojų. Gal nesutikčiau su tuo, kad potencialūs darbuotojai nemoka savęs pristatyti. Jie gali net per daug gerai save pristatyti. Bet yra darbuotojų, kurie nėra tokie veržlūs, neskambina pagal skelbimą, nesiteirauja apie kompaniją, tiesiog nusiunčia CV ir laukia. Iniciatyvus turėtų būti tiek potencialus darbuotojas, tiek darbdavys, siekiantis jį pažinti.

Lietuviai priskiriami prie uždaresnio būdo žmonių, todėl darbuotojų vertinimas ir darbo paieška turėtų vykti taip: tiek darbdaviui reikėtų pasigilinti ir neatmesti CV, kurie yra standartiniai, tiek darbuotojams nereikėtų atmesti skelbimų, kurie yra standartiniai. Jiems reikėtų būti iniciatyviems, skirti daugiau laiko ir domėtis kituose šaltiniuose.

15min.lt/ LRT Radijo laida „Ryto garsai“ Lrt.lt

Siųsti CV